top of page

"sağlıklı olmak herkes için hak ve sorumluluktur"

ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı yaşama açılan kapı

‘Ben’

Clara Seren Amram

1968 yılında Peru, Lima’da doğdum ve Venezuela'nın Karakas şehrinde; çeşitli kültürlerden üyeleri olan sevgi dolu bir aile içinde büyüdüm. Hayatın doğal nimetlerinin getirdiği sağlığı çok küçük yaşlarda keşfettim. Ve ne mutlu ki; büyükannemden aldığım “Şeffaf, Açık ve Berrak” anlamlarını barındıran ilk adım Clara, “Hayat” anlamına gelen ikinci adım Haia ve “Huzur” anlamına gelen üçüncü adım Seren, benim için olgunlaştıkça daha da anlam kazanmaya başladı. Adımın anlamlarını yaşam tarzıma taşımaya başladığım yıllarda, liseyi bitirdikten hemen sonra sağlığın kapısı beslenmenin vazgeçilmez bilgisi olan yemek pişirme sanatları üzerine İsviçre’de Haute Cuisine eğitimi aldım. Üniversite eğitimimi ise Venezuella, Karakas, Universidad Santa Maria Hukuk Fakültesi’nde tamamladı.

 

Eşimle hayatımı birleştirdikten sonra, babam ve büyük dedelerimin de doğmuş olduğu İstanbul’a taşındım. Aradan geçen 20 yıl boyunca evimin en sevdiğim köşesi olan mutfağımda, “Fit Yiyecekler” konusunda bilgilerimi geliştirmeye devam ettim. Dostlarımın ve ailemin sağlık ve lezzet dolu tariflerime olan ilgisi, memnuniyetleri ve destekleri, beni sağlıklı ve formda bir hayat için yarattığım yemek tariflerini daha çok kişiye ulaştırmak için harekete geçirdi ve sağlıklı beslenme üzerine “Sağlık ve Lezzet Dolu Bir Yaşam”', “Sağlıklı Yemekler, Mutlu Çocuklar” ve “Gökkuşağından Lezzetler” adlı üç kitap yayınladı.

 

Hukuk eğitimi ve sağlıklı beslenme üzerine aldığım eğitimleri aynı potada eriterek insanların sağlıklı beslenme hakları üzerine çalışmalar yürüttüm. Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları ile Entegre Beslenme konusundaki çalışmalarıma Silahlı Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları Lisans Eğitimi ile Bütünleşik Beslenme Sağlığı Antrenörü diplomasını da ekledi.

 

Aldığım eğitimler ve edindiğim bilgilerle sağlık ve huzur içinde, etik ve duyarlı yaşamaya odaklanan insanlar için bir zemin oluşturmak amacıyla Clarita’s Way Felsefesi’ni şekillendirdim. Şimdi ise “Beslenme, Sağlık ve Hukuk” temalarını içeren “İyi Yaşam Döngüsü” yani fiziksel, ruhsal ve mental beslenme ile “çevremize ve kendimize karşı adaletli bir hukuk bilincini kazandığımız” etik davranış prensiplerini, hayatımızdaki pratiklere dönüştürerek yaşamımızda fark yaratmanın yollarını çevremdeki insanlara aktarmak için çalışıyor ve rehberlik ediyor.

 

Yıllara yayılan araştırmaların, deneyimin ve eğitimin bir sonucu olan rehberlik çalışmalarımla; “bedenimize, kendimize ve çevremize karşı etik ve empatik davranma” ve “yaşam tarzını yeniden yapılandırma” ile “daha bilinçli ve duyarlı bir hayatın” kapılarını aralayarak daha çok insanın hayatına taşımak için çabalıyor.

 

Bu çalışmalarımı somut katkılara dönüştürmek için Clara’nın sevgi anlamına gelen İspanyolca’ya özgü ifadesi Clarita’dan yola çıkarak Clarita’s Way’i kurdum. Çünkü danışanlarıma çok küçük yaşlardan itibaren deneyimleyerek benimsediğim ve somut sonuçlarıyla bugünün Clara Haia’sını inşa ettiğim bir dünya görüşü sunmayı önceliklendiriyor.

 

Unutmayın

“herkes için sağlıklı olmak bir hak ve zorunluluktur”.

 

“Clarita’s Way ile Bedenini Sev ve Onurlandır” felsefesinden yola çıkarak

“Sağlıklı, Etik, Keyifli ve Esenlik Dolu Bir Rehber” oluşturmak üzere çıktığım yolculukta,

pek çok kuruma ve kişiye katkı sağladığımı umuyor ve bu değerli felsefeyi daha çok kişiye ulaştırmak için

danışmanlık yapmaya devam ediyor.

 

sizi de Clarita's Way’in Dünyası’nı keşfetmeye davet ediyoruz…

Job_10259.png
About

ClarİTA'S WAY FELSEFESİ

Sağlıklı olmak herkes için hak ve sorumluluktur.

Ruhen, zihnen ve bedenen sağlıklı yaşama açılan kapı: ‘Ben’

Ben dediğinizde ne algıladığınız önemlidir. Çünkü ‘ben’in içinde ruhunuz, bedeniniz ve mental dünyanızın oluşturduğu mükemmel bir öz yatar. Bu öz herkes için özgündür ve her bir birey kendi benliğiyle biriciktir.

 

Clarita’s Way yolunun kesiştiği bireylerle olan yolculuğunda öncelikle öz benlik algısını güçlendirmenin önemine odaklanır. İnsan kendindeki güzellikleri ve sırları keşfettikçe değerini anlar ve bu değerli benliğe hakettiğini vermeye başlar.

 

Peki değer vermek nereden başlar, nereye doğru ilerler…

 

Ben’liğinize verdiğiniz değer aslında çok basit ve küçük hamlelerle başlar. Bunlardan en temel olanı ise beslenmedir. Bedeninizi, ruhunuzu ve mental dünyanızı neyle beslerseniz, bu sürecin çıktıları da aynı şekilde yansır.

Events

ETKİNLİKLER

Clarita’s Way sadece bireylere değil, aynı zamanda kurumlara ve şirketlerde yer alan ekiplere de sağlıklı ve huzurlu yaşamın ve keyifli bir iş ortamının yollarına dair rehberlik ediyor.

 

İşte şirket çalışanları ve müşterileri için hazırladığımız etkinliklerden bazıları…

Shell Company

MAYIS 2017

shell.png

İYİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

pct01.png

BESLENME

Bedeninizi, ruhunuzu ve mental dünyanızı neyle beslerseniz, bu sürecin çıktıları da aynı şekilde yansır. Bedenimizin doğasına uygun, doğal kaynaklarla hazırlanmış gıdalar ise doğru beslenmenin ilk adımı...

pct02.png

SAĞLIK

Sağlık dediğimizde sadece beden sağlığımızı düşünmemiz yeterli değildir. Sağlık sadece fiziksel bedenimizden değil aynı zamanda mental ve

ruhsal bedenimizin gücünden kaynaklanır...

pct03.png

HUKUK

Sağlıklı ve adil ilişkiler kurabilmek için belki sözle dile getirmediğimiz ama karşılıklı tarafların içten içe  bildiği sosyal bir akitle birbirimize karşı sorumluluklarımızı taahhüt ederiz. Bunun en güzel örneklerinden biri çevremize karşı adil olma çabamızı, hayatımızın her anına yaymaya çalışmamız ve aynı şekilde çevremizden de aynısını beklememizdir.

KİTAPLAR

Clarita's Way felsefesinin yaratıcısı Clara yolculuğuna; sahip olduğu şifalı bilgileri daha çok kişiye ulaştırabilmek üzere sağlıklı ve doğal beslenme üzerine yazdığı kitaplarla çıktı.

 

Yetişkinler için “Sağlık ve Lezzet Dolu Bir Yaşam”, çocuklar için “Sağlıklı Yemekler, Mutlu Çocuklar” ve renklerine göre şifalı beslenme önerilerini anlatan “Gökkuşağından Lezzetler” adlı üç kitap yayınladı.

 

Kendisi “Sağlık ve Lezzet Dolu Bir Yaşam” kitabıyla yeme alışkanlıklarını önemli ölçüde değiştirmeden sağlıklı, aktif ve keyifli bir yaşam felsefesiyle yaşam kalitenizi arttırmanın yollarını anlatırken; “Sağlıklı Yemekler, Mutlu Çocuklar” kitabıyla her çocuğun seveceği, sağlıklı beslenmeyi gerçek bir eğlenceye dönüştüren doğal, lezzetli, pratik tariflerini paylaşıyor.

 

“Gökkuşağından Lezzetler” kitabında ise renkli, leziz, doğal, sağlıklı, hazırlaması ve sindirimi kolay tarifleriyle ve Tabiat Ana'nın bizlere cömertçe sunduğu taze ve çeşitli renklerdeki malzemeleriyle hazırlanan tarifleri okurlarıyla buluşturuyor.

Books

CLARİTA'S WAY MARKALARI

claridad.png

CLARIDAD

Clarita’s Way Felsefesi’yle hayat bulan Claridad; sağlıklı içecekleri yudumlarken doğal ve leziz tatları bulabileceğiniz, bedeninizi ve ruhunuzu dinlendirebileceğiniz huzur noktaları olarak tasarlandı.

Zamanın koşturmacasına ara verip, ruhunuzu yavaşlatarak dinlenebileceğiniz Claridad dünyasında görüşmek dileğiyle...

acguaclara.png

AGUA CLARA
Clarita’s Way Felsefesi ile tasarlanan Aqua Clara su serisi bedeniniz için faydalı çeşitli mineral ve vitaminlerle harmanlanmış seçeneklerle şişelenmiş size ve bedeninizin ihtiyaçlarına özel şifa dolu bir su markası.

academy.png

CLARITAS ACADEMY

Clarita’s Way Felsefesi’ni hayatına taşımak isteyen birey ve kurumlar için danışmanlık yaparak yol göstermek üzere kurulmuş olan Clarita’s Academy aynı zamanda sertifikalı eğitmen eğitimleri ile Clarita’s Way Felsefesi’ni daha çok kişiye taşımayı hedeflemiş  bir yaşam felsefesi akademisi.

Brands
Contact
bottom of page