CLARITA'S WAY

"sağlıklı olmak herkes için hak ve sorumluluktur"

 Bedenini Sev ve Onurlandır... 

Clarita’s Way ile olan yolculukta; ‘ben’lik algımızı yeniden keşfettiğimiz ve keşfimizi bedenimizin ve ruhumuzun doğasına uygun, doğal kaynaklarla hazırlanmış gıdalar (nimetlerle), sağlıklı mental yapılanma ve olumlu düşünme teknikleriyle zenginleştirdiğimiz esenlik ve huzur dolu bir sürecin kapıları aralanır.

 

Bedeninizi, ruhunuzu ve mental dünyanızı yoran endüstriyel hale gelmiş düşünceler, trendler ve  beslenme önerilerinden uzaklaşarak; doğanın ve kadim öğretilerin getirdiği bilgiyle lezzetlenen, pratik, keyifli;  en önemlisi huzurla harmanlanmış fiziksel, ruhsal ve mental bir beslenme ve gelişim yolculuğu ile kendiniz için gerçekten bir şeyler yapmanın mutluluğunu yaşatır.

İyi Yaşam Döngüsü ile esenlik içinde olmak;

 • Ruhsal ve mental sağlığınızın temellerini oluşturmak için öncelikle fiziksel bedeninizin doğru beslenmesine özen göstermeniz gerektiğiniz bilincine sahip olmak ve bunu gerçek pratiklere dökmektir.

 • Ruh ve mental sağlığımızı destekleyen manevi gıdalara odaklanmaktır.

 • Çevremize ve kendimize karşı sorumluluklarımızı şekillendiren prensiplerimizi ve öz değerlerimizi belirlediğimiz  hukuk ve etik anlayışını benimsemektir.

 • Kendine yeter hale gelmek ve sorunlarla baş edebilme pratiğini edindiğiniz bir  irade kontrolü halidir.

 • Farkındalıkla fiziksel, ruhsal ve mental anlamda bütüncül bir sağlığa doğru hareket etmeyi seçmektir.

 • Değişim ve büyüme için dinamik bir süreç, potansiyelinizi en yüksek düzeye çıkarmak için tasarladığınız bir yaşam biçimidir.

 • Beyin ve ruhun entegrasyonuyla yaptığınız her şeyde değer artışı sağlamaya odaklanmaktır.

 • Düşünme, hissetme ve inanma biçimlerini yeniden gözden geçirerek sağlık ve mutluluğu karakterinde barındırmaya kararlı olma halidir.

 • Ve önemlisi kendinizi sevmeyi kabul etmek ve “Ben”inizi benimsemektir.

 

Unutmayın; elinizdeki en değerli enstrüman size bahşedilmiş olan ve sizi siz yapan bedeniniz ve benliğinizdir. Gelin bu ‘ben’lik  yolculuğuna beraber çıkalım…

Clara Haia Seren Amram​

 

İYİ YAŞAM DÖNGÜSÜ

BESLENME

Bedeninizi, ruhunuzu ve mental dünyanızı neyle beslerseniz, bu sürecin çıktıları da aynı şekilde yansır. Bedenimizin doğasına uygun, doğal kaynaklarla hazırlanmış gıdalar ise doğru beslenmenin ilk adımı. Çünkü ruhsal ve mental sağlığınızın temelleri fiziksel bedeninizin doğru beslenmesiyle atılır.

 

Sağlıklı beslenme için endüstriyel beslenme ve diyet önerilerini dikkate almanıza gerek yok. Doğa sonsuz sağlıklı seçenekle bedeninizi yapılandırmanız için gerekli her şeyi bünyesinde barındırır.

sağlık

Sağlık dediğimizde sadece beden sağlığımızı düşünmemiz yeterli değildir. Sağlık sadece fiziksel bedenimizden değil aynı zamanda mental ve ruhsal bedenimizin gücünden kaynaklanır. Mental ve ruhsal bedenimizin bağışıklığı tıpkı fiziksel bedenimizde olduğu gibi zaman zaman yaşadığımız ya da maruz kaldığımız durumlardan dolayı zayıflar. İşte tam da bu yüzden sadece fiziksel bedenimizi değil aynı zamanda mental ve ruhsal bedenimizi de şifalı manevi ve düşünsel gıdalarla beslememiz gerekir.

 

Bunun için başlayacağımız en temel nokta ise ‘ben’lik algımızı güçlendirmek ve kendimizi çok iyi tanımaktır. Bizi neler mutlu eder, neler huzursuz eder, nelerle yanyana durduğumuzda dengeli hissederiz. Hepsi kendimize dair keşfetmemiz gereken önemli bilgilerdir.

HUKUk

Sağlıklı olmak herkes için hak ve sorumluluktur. 

 

Evrendeki tüm canlılar eşit yaşama ve beslenme hakkına sahiptir. 

Bireysel duyarlılıklarımız herkes ve her canlı için geçerlidir. Tam da bu sebeple evrensel bir hukuk yaratmak için çalışıyorum. Benim tüm dünyaya hatta evrene uyarlayabileceğim bir hukuk sistemim var,

 artık bunu daha çok kişiye ulaştırmanın vakti geldi. 

Fakat unutmamalıyız ki, çevremize karşı olan sorumluluklarımız ancak kendimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirdiğimizde mutluluğa dönüşür. Aksi takdirde göreve dönüşen bir sorumluluk bilinci ruhumuzu ve bedenimizi yorar.

 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
 • Pinterest
 • You Tube

© 2019 by Clarita's Way