SAĞLIKLI VE
LEZZET DOLU
BİR YAŞAM
Clara Seren Amram
Sağlık ve Lezzet Dolu Bir Yaşam

Sağlık ve Lezzet Dolu Bir Yaşam

Arkadaşlarım ve ailem, yıllardır keşfetmekten ve pişirmekten keyif aldığım sağlıklı ve lezzetli yemeklerin tariflerini yazmamı istediler. Onlara yapacağım diye hep söz verdim ama gerçekten oturup başlayacak zamanı hiç bulamadım, ta ki...

Clarita's Way adlı kitabıma 2006 yılında, sağ ayağımdaki bir incinme yüzünden hayata biraz mola verip evde oturmak zorunda kaldığım bir dönemde başladım. Bu zorunlu mola kendi kişisel gelişimim açısından benim için eşsiz bir fırsata dönüştü. Ayrıca, sonunda biraz durulup bu kitabı yazmaya konsantre olmamı da sağladı.

Çevremizdeki dış dünyayla fazlasıyla meşgul olduğumuzda, içimizde keşfedilmeyi bekleyen zengin ve ilginç dünyayı, o büyük potansiyeli görmeyi başaramıyoruz. Belki de, Işık zaten içimizdeyken, biz onu dışarıda arıyoruz. Yaşadığım tempoyu biraz yavaşlatarak daha durgun ve sessiz yaşamak zorunda kaldığım dönemde keşfetmeyi başarabildiğim bu Işığı, şimdi onu kabul etmek isteyenlerle paylaşmak istiyorum.

Kulağa gerçek dışı gelebilir ama bence insanlar paylaştıkça, paylaşmanın sihirli değneğinin hayatlarını değiştirdiği insanlar da, bu isteği duymaya başlıyorlar. Böylece pozitif bir çevrim doğmuş oluyor. Her birimiz bilgimizi paylaştığımızda, diğer insanlara katkıda bulunabiliyoruz.

İşte, bu güzel, renkli ve hepsinden önemlisi, sağlıklı, lezzetli ve "FİT" yiyecekleri keşfetmeye olan tutkumu paylaşmak için yazdım Clarita's Way'i.